Що таке CMS та їх види?

CMS (Content Management System) – це системи управління контентом, які дозволяють створювати, редагувати та керувати веб-сайтами без необхідності знання програмування. Існує багато різних CMS, але основні типи можуть бути класифіковані таким чином:

  • Відкриті CMS (Open source CMS) – це CMS, які розробляються спільнотами розробників та їхній вихідний код є відкритим для всіх. Такі CMS можуть бути безкоштовними або платними.
  • Пропрієтарні CMS – це CMS, розроблені та продаються конкретною компанією. Вони можуть бути безкоштовними або платними, але вони не розповсюджують свій вихідний код.
  • Локальні CMS – це CMS, які встановлюються на Вашому комп’ютері або локальному сервері. Такі CMS не доступні для загального користування в Інтернеті.
  • Хмарні CMS – це CMS, які працюють в хмарі та доступні з будь-якого місця з Інтернет-підключенням. Вони зазвичай пропонуються як платні послуги.

Найпопулярніші в Україні CMS на 1 квартал 2023: WordPress, Joomla, OpenCart, Wix, Magento , Drupal та багато інших. Кожна CMS має свої переваги та недоліки, тому вибір CMS залежить від потреб та вимог вашого проекту.