CMS vs Конструктор сайтів. Що вибрати і в чому відмінності?

Наявність власного сайту відкриває великі можливості для бізнесу, спілкування, розваг. Але перед тим, хто вирішив придбати власний веб-проект, відразу ж постають кілька питань. І перший з них — як створити сайт, яким чином це зробити найвигідніше і найзручніше?

Є як мінімум чотири основні варіанти:

  • Створити сайт самостійно на HTML;
  • використовувати безкоштовний конструктор сайту;
  • Зробити сайт самостійно, використовуючи CMS;
  • Довірити створення сайту спеціалістам.

Сайт на HTML

Такий сайт повністю створюється вручну, весь код пишеться у HTML-редакторі. Головний недолік: кожну нову сторінку необхідно додавати вручну, складно оновлювати матеріали, сайт має низьку функціональність, проект неможливо передати іншому веб-розробнику. Такий варіант може підійти тільки для невеликих та рідко оновлюваних сайтів-візиток, односторінників тощо. За наявності великої різноманітності готових платформ для створення сайтів цей підхід сьогодні використовується нечасто.

Конструктор сайтів: переваги та недоліки

У мережі представлено безліч конструкторів сайтів, що дозволяють створити свій мережевий проект буквально за лічені хвилини – вони бувають платними та безкоштовними. Переваги: швидкість створення проекту, готові шаблони не потрібно наймати фахівців або вивчати технології. Головні недоліки: наявність реклами (у деяких сервісах її можна відключати за плату), серйозні обмеження щодо дизайну та функціональності.

Ще одним істотним недоліком є те, що ви не є власником сайту та всього його вмісту, не маєте повного доступу до його програмного коду, позбавлені можливості розвивати ваш сайт на свій розсуд і не можете зберегти його вміст на свій комп’ютер або сервер. Ви лише орендуєте сайт «в хмарі» на сервері. Якщо з ресурсом, який надає такі послуги, щось трапиться, то проект буде втрачено.

Використання CMS

CMS (Content Management System) являє собою систему управління сайтом, що істотно полегшує його створення, додавання та редагування матеріалів, організацію взаємодії з користувачами тощо. Всі сучасні CMS вміють працювати з базами даних, висока функціональність забезпечує можливість створення та розвитку проектів будь-якого рівня складності.

Всі CMS можна розділити на платні та безкоштовні. Перші мають якісну технічну підтримку, відрізняються максимальною надійністю та безпекою. Однією з найвідоміших систем управління є WordPress.

Існує велика кількість CMS систем у котрих є свої недоліки і переваги – таких, як WordPress, Joomla, Drupal, OpenCart і т.д. Вибір конкретного варіанта визначається завданнями.

Що вибрати – CMS чи конструктор сайтів?

Якщо ви хочете бути повноправним власником сайту та мати широкі можливості для його розвитку, професійного пошукового просування тощо, вибір слід однозначно зробити на користь CMS.

Для початку вам слід придбати (або завантажити, якщо ви обрали безкоштовну систему) і встановити сам двигун, вибрати та зареєструвати доменне ім’я. Далі потрібно вибрати та сплатити хостинг – тобто місце в мережі, де будуть знаходитися файли вашого сайту. Зробити це дуже просто, свої послуги пропонує безліч реєстраторів. У хостера ви отримаєте і імена DNS-серверів, які потрібно буде ввести на сайті реєстратора у вашому профілі. Після цього залишиться завантажити файли сайту на хостинг і через деякий час ваш проект почне відкриватися за адресою доменного імені.

На практиці створення сайту потребує знань і великого досвіду, тому найнадійніший варіант – довірити цю роботу фахівцям. Ви отримаєте готовий налаштований сайт із зручною CMS і далі зможете самостійно розвивати свій проект.